VISUAL Enterprise ve společnosti Alfa Plastik

Komplexní řešení pro 40 současně připojených uživatelů je navrženo na základě systému. Nový Informační systém bude pokrývat všechny hlavní podnikové procesy v oblastech ekonomiky, logistiky, výroby a výkonného plánování APS.

O společnosti Alfa Plastik

Společnost Alfa Plastik a.s. je významným dodavatelem výrobků z plastických hmot a forem pro výrobu plastových výlisků. Společnost má zhruba 500 zaměstnanců a sídlí v Bruntále. Historie plastikářské a nástrojářské výroby v Bruntále se datuje od r. 1955 a to v jednom ze závodů bývalého národního podniku Lisovny nových hmot Vrbno pod Pradědem. Od roku 1990 působí firma jako samostatný podnikatelský subjekt, který byl v roce 1994 zprivatizován přímým prodejem společnosti vytvořené z menežmentu a zaměstnanců a ta se stala od roku 1995 akciovou společností s neveřejně obchodovatelnými akciemi na jméno. Koncem roku 2002 došlo ke změně vlastnických vztahů a majoritním vlastníkem se stala společnost PAC, spol. s r.o.

Firma je zavedena na trhu výrobců a dodavatelů výlisků z plastů a lisovacích nástrojů stabilním výrobním programem s více než 40% podílem na exportu. Nadpoloviční podíl produkce výlisků z plastů je kooperačního charakteru včetně dodávek pro automobilový průmysl, zbývající část je finální výroba zejména přepravek všech druhů.

Firma disponuje dostačujícími konstrukčními a vývojovými kapacitami, doplňkovými technologiemi (ultrazvukové svařování, potiskování sítotiskem) a recyklací termoplastů pro jejich zpětné využití. Firma má zaveden a certifikován systém management jakosti dle ISO 9001 : 2000, akceptuje i zvláštní požadavky automobilového průmyslu.

28.04.2004 - Tomáš Hanáček

Nahoru