Společnost Komatsu zavedla v Japonsku iBaan pro podporu globálních operací

iBaan pomůže společnosti Komatsu zefektivnit globální dodavatelský řetězec a propojit 5 000 uživatelů na devíti místech v celkem osmi zemích světa. Implementace představuje doposud nejrozsáhlejší projekt zavedení podnikového systému ve výrobní sféře v Japonsku.

Baan – globální poskytovatel kolaborativních B2B řešení a jednotka divize Production Management společnosti Invensys plc – dokončil implementaci podnikového systému iBaan v japonské výrobní divizi společnosti Komatsu, jednoho z předních světových výrobců stavebních a důlních zařízení, elektronických a průmyslových strojů a systémů pro životní prostředí. iBaan propojil přibližně 5 000 uživatelů na devíti implementačních místech v celkem osmi zemích světa a umožňuje společnosti Komatsu centralizovat řízení globálních plánovacích, nákupních, výrobních, obchodních, logistických a účetních systémů a poskytne jí tak možnost zvýšit flexibilitu a rychleji reagovat na změny na trhu.

Zavedení řešení iBaan ve společnosti Komatsu je dosud nejrozsáhlejší implementací podnikového systému v japonské výrobní sféře. Díky řešení iBaan integrovala společnost Komatsu svůj globální dodavatelský řetězec a má nyní přístup ke všem údajům z jednotlivých poboček v reálném čase, což jí umožňuje významně snižovat stavy skladových zásob a zkracovat dodací lhůty. Implementace iBaanu ve společnosti Komatsu probíhá na platformě IBM zSeries. Díky důrazu na IT mohla společnost Komatsu globalizovat své podnikové činnosti a zvýšit tak svou konkurenční výhodu.

„Od zřízení první zámořské pobočky v roce 1967 se společnost Komatsu rozrostla v globální organizaci s 28 závody na výrobu stavebních a důlních zařízení po celém světě,“ uvedl Kiyoto Abe, generální ředitel oddělení Informačních technologií v divizi e-KOMATSU společnosti Komatsu. „S rostoucí silou globální konkurence vybudovala Komatsu globální dodavatelský systém založený na podnikovém řešení iBaan, které úspěšně řeší otázky křížového zajišťování dodávek. U tohoto způsobu výroby dochází k intenzivní výměně produktů mezi různými výrobními závody, což umožňuje rychlejší a přesnější přizpůsobení radikálním změnám v tržním prostředí.“

Nahoru