Nové výkonostní testy serverů společnosti SUN

Společnost SUN provedla podle testovací metodiky společnosti Baan Company měření výkonosti svých serverů a diskových subsystémů. Testy vyšly jako vždy velmi dobře a je se čím chlubit.Testované byly samozřejmě high-end konfigurace. Testoval se jak host mód (vše běží pouze na jednom serveru), tak i Client/Server mód. Byla použita relační databáze Oracle 8i.

Společnost Sun Microsystems, Inc. dnes oznámila další úspěch v oblasti podnikových systémů, jímž bylo překonání světových rekordů ve výkonnosti při nedávných benchmarkových testech BaanERP aplikací.Testy byly prováděny na serveru Sun Enterprise(TM) 10000, obecně známých pod označením StarfireTM, a na diskovém poli Sun StorEdgeTM A5200 a potvrdily již tříletou vedoucí pozici mezi ostatnímy konkurenty ve výkonosti Baan aplikací.
Standardní srovnávací test BAAN IV porovnává počty koncových uživatelů, kteří mohou současně pracovat s ERP aplikacemi, tzv. „Baan Reference Users (BRUs)“. Výsledky testů využívá Baan ke konfiguraci aplikací pro potřeby reálného zákazníka. Sun Microsystems testovala jak v režimu host tak v režimu client/server, vzhledem k tomu, že aplikace BaanERP často běží v obou prostředích. Při režimu host testovala server 36-CPU Starfire se softwarem Oracle8i v8.0.5 a bylo dosaženo skóre 5,797 BRUs, čímž byl překonán světový rekord 3,641 BRUs, který byl dosažen rovněž v Sun Microsystems v roce 1998. V režimu client/server byl použit server 64-CPU Starfire se softwarem Oracle8i v8.1.5.2 a pro aplikaci server 64-CPU Starfire s využitím na 98 procent. Výsledkem byl opět světový rekord – 10,721 BRUs.
Oba srovnávací testy byly prováděny v systémech konfigurovaných na software Veritas Volume Manager a PurePerformix 3.2.3 v operačním systému Sun`s SolarisTM 7. „Nic se nevyrovná těmto vynikajícím výsledkům v host režimu.“ řekl Shahin Khan, ředitel marketingu Sun’s Data Center a High Performance Computing Product Group. „Starfire se odlišuje od ostatních serverů zejména svou vynikající škálovatelností a velkým prostorem pro komponenty. Pro tento server je dostupný 64-CPU SMP, o kterém může naše konkurence pouze snít. Škálovatelnost serveru Starfire lze názorně předvést i na nesrovnatelné výkonnosti při ERP aplikacích, což dokázaly i testy Baanu.“

Společnost Sun Microsystems
Společnost byla založena v roce 1982 a stala se významným dodavatelem hardwaru, software a služeb pro rozvoj Extranetů a rozšiřování využití Intertu. Dosahuje ročního obratu 11 bilionů $, je zastoupena ve více než 150 zemích světa.


Značky logo SUN, Sun Microsystems, Sun Enterprise, Sun StorEdge, Starfire, HotJava, Solaris a The Network Is The Computer jsou registrovanými značkami společnosti ve Spojených státech i v jiných zemích. Tisková oznámení a prohlášení společnosti Sun Microsystems lze nalézt na internetu pomocí nástrojů Netscape Navigator nebo Sun HotJava(TM) prohlížeče. Do adresního řádku zadejte: sun.com

Nahoru