Informační systém v Hitachi Chemical Europe je v ostrém provozu

Hitachi Chemical Europe

Začátkem července spustila společnost Hitachi Chemical Europe GmbH do ostrého provozu nový informační systém založený na bázi Microsoft Dynamics AX 2012. Zakázku jsme vybojovali v mezinárodní soutěži na začátku tohoto roku.

Hitachi Chemical Europe GmbH sídlí v německém Düsseldorfu a je evropským zastoupením japonské Hitachi Chemical Company. Zaměřuje se především na marketing a prodej produktů vyráběných ostatními subjekty koncernu Hitachi Chemical, jako jsou polovodičové materiály, materiály pro dotykové displeje a panely, materiály pro solární články, potravinářské foliové obaly, karbonové produkty a keramiky, lisované výrobky a plechové zboží, autobaterie, produkty práškové metalurgie, automobilové díly, průmyslové olověné baterie, průmyslové lithium-iontové baterie, kondenzátory, pohonné jednotky apod.

Implementaci realizoval tým konzultantů GEMMA Systems na základě projektu vypracovaného klientem. Cílem implementace bylo – vedle zavedení nové, moderní platformy – sjednotit informační systémy v rámci Hitachi Chemical. Implementace navázala na podobný úspěšný projekt v USA, odkud společnost Hitachi Chemical převzala i některé programové úpravy.

Kromě standardních postupů využívajících metodiky Microsoft Dynamics Sure Step modifikovaných pro potřeby a prostředí Hitachi, bylo v rámci implementace využito i cloudové prostředí Microsoft Azure, které dobře posloužilo do doby zřízení produkčního serveru v Japonsku.

Implementovaný systém zahrnuje ucelené řešení od nákupu přes skladování po prodej a finance a obsahuje řadu programových úprav tak, aby vyhovoval vysokým nárokům zákazníků firmy Hitachi Chemical i interním potřebám koncernu.

Po jednom a půl měsíci provozu lze konstatovat, že nový systém plně nahradil předchozí nesjednocené aplikace a usnadnil sdílení důležitých informací v rámci koncernu Hitachi Chemical. 

Nahoru