Evropská Microsoft Convergence 2006

6. - 8. listopadu 2006 se v Mnichově uskutečnilo první evropské setkání zákazníků a partnerů Microsoft Dynamics.

V prostorách Mnichovského kongresového centra ICM se sešlo více než 3000 účastníků – zákazníků, partnerů a pracovníků společnosti Microsoft ze 78 zemí světa. Společnost Microsoft reprezentovali nejvyšší představitelé jejího managementu Bill Gates, Satya Nadella, Dough Burghum a mnozí další. Setkání nabídlo rozsáhlý odborný program zaměřený nejen na jednotlivé produkty Microsoft Dynamics, ale i na obecnější trendy současného podnikání v nejrůznějších oborech. Součástí setkání byly i prezentace partnerů ve výstavním prostoru, kde bylo možné spatřit, vyzkoušet a prodiskutovat konkrétní řešení.

Hlavní událostí celého setkání bylo nepochybně vystoupení Billa Gatese. Více než hodinová prezentace jasně ukázala, že Microsoft Dynamics se během posledních let stal jedním z hlavních produktových pilířů Microsoftu. Významně se navýšily investice do rozvoje podnikových aplikací zaměřeného především na zvyšování produktivity podniků a podporu rozhodovacího procesu jejich managementů.

Hlavním mottem celé konference byla integrace. Propojování nejen jednotlivých produktů, ale především myšlenek a procesů. Novinky, které byly na Convergence EMEA představeny – např. MS Dynamics AX 4.0 nebo Windows Vista – takový trend naprosto podporují.

Pro nás, partnery a zákazníky systému Microsoft Dynamics AX zaznělo na setkání několik dobrých zpráv. Jednak významně posílila pozice tohoto produktu, který dosáhl již 7000 zákazníků. Ale další zvýšení tohoto čísla se dá očekávat v brzké době neboť verze 4.0 je zaměřena též na nové trhy jako jsou např. Čína, Rusko, Japonsko nebo Jižní Amerika. Dále se také rozšířila funkčnost řešení Microsoft Dynamics AX a to jak horizontálně, tak díky Industry Builder Iniciative i vertikálně.

Příští setkání se na evropské půdě bude konat přibližně za rok v Dánském hlavním městě Kodani. Zúčastněte se ho společně s námi. Určitě to bude stát opět zato.

Nahoru