Dakon zvolil systém řízení výroby Visual Manufacturing

Dakon, největší český výrobce kotlů u nás, které konstruuje pro všechny druhy paliva, zvolil Informační a řídící (ERP) systém Visual Manufacturing od americké společnosti Lilly Software Associates, který nasazuje jeho výhradní distributor společnost Gemma Systems.

Dakon, největší český výrobce kotlů u nás, které konstruuje pro všechny druhy paliva, zvolil Informační a řídící (ERP) systém Visual Manufacturing od americké společnosti Lilly Software Associates, který nasazuje jeho výhradní distributor společnost Gemma Systems. Vyhrála přitom ve výběrovém řízení, jehož se zúčastnilo 17 firem.
ERP systém Visual Manufacturing je postaven na standardu MRPII (plánování s uvažováním omezených zdrojů) a obsahuje kromě účetnictví integrované APS (pokročilé plánování) a CRM (řízení vztahů se zákazníky).
Dakon má svoje provozy na dvou lokalitách se 350 zaměstnanci v Krnově a 200 zaměstnanci v Albrechticích. Kromě toho má dceřiné firmy v Krasnodarsku v Rusku, dále na Ukrajině a v Považské Bystrici na Slovensku.
Společnost LSA je soukromě vlastněnou americkou firmou, která nyní těží z vyšší stability, než jakou vykazují právě americké akciové společnosti. Její ERP systém Visual Manufacturing je určen pro menší a střední firmy a pracuje na platformách Windows NT/2000, byl vyvinut v prostředí Centura takže obsahuje i tuto databázi, může však pracovat také pod databází MS SQL Server, Oracle nebo DB 2, a to dokonce i na platformě IBM AS/400, což jí dává punc opravdové solidnosti. Společnost Gemma Systems, která v Dakonu Visual Manufacturing nasazuje, se orientuje na výrobní podniky a tento systém od LSA doplňuje její nabídku ERP systému Baan, jenž je zase určen pro větší výrobní firmy.

Nahoru