BaanERP na platformě IBM

Společnosti IBM a Baan Company ohlásily plán, přenést podnikový Informační systém BaanERP na vlajkovou loď společnosti IBM - serverovou platformu S/390 - vybavenou výkonnou databází IBM DB2.

Společnosti IBM a Baan Company ohlásily plán, přenést podnikový Informační systém BaanERP na vlajkovou loď společnosti IBM - serverovou platformu S/390 - vybavenou výkonnou databází IBM DB2. Informační systém BaanERP v prostředí OS/390 sjednocuje jak aplikační server systému plánování pondikových zdrojů (ERP, Enterprise Resource Planning), tak databázový server, a to na jediné platformě dat. V dubnu letošního roku byly instalovány první verze podnikového systému BaanERP na platformě OS/390, a sice jako součást testovacího beta-programu.

Plánuje se, že testovací program pro Informační systém BaanERP na platformě S/390 bude dále rozšiřován. Všeobecná dostupnost produktu je plánována do konce roku 1998. Vztahy firmy Baan se společností IBM jsou součástí pokračujícího úsilí omezovat komplexnost softwaru a zvyšovat hodnotu pro zákazníka. Otevřená komponentová architektura firemního řešení BaanSeries, a její možnosti modelování podniku DEM-SE, jež jsou vedoucími řešeními v této oblasti průmyslu, definují vztahy mezi podnikovými jednotkami v celém rozsahu dodavatelského řetězce. Tato řešení jsou schopna provázat základní podnikové strategie do konfigurace, nasměrování a vykonání procesů v rámci celého systému. Podnikový Informační systém BaanERP, jenž je základním prvkem těchto produktů, založených na BaanERP, pomáhá zákazníkům přistoupit k celé řadě kritických podnikových aplikací, včetně účetnictví a řízení lidských zdrojů.

Nahoru