Baan pokračuje v druhé polovině finančního roku Invensysu v růstu a ziskovosti

Přírůstek nových zákazníků o 36%; Prodej licencí se zvýšil oproti období v loňském roce o 45%

Baan, světový dodavatel podnikových řešení, oznámil pokračování růstu a ziskovosti za období posledních 6 měsíců, končících měsícem březnem 2001od převzetí společností Invensys. Během prvního čtvrtletí roku 2001 vzrostl prodej na 103 mil.USD. Výnosy z licencí byly přibližně 36 mil.USD, vzrostly o 12,5% ve srovnání s předchozími třemi měsíci a o 45% ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Celkově Baan vykázal zisk 8 mil.USD za druhou polovinu finnčního roku Invensysu.
Společnost Invensys očekávala od akvizice Baanu v srpnu 2000 jeho návrat k zisku až během druhého čtvrtletí, v červnu 2001. Ve skutečnosti se Baan vrátil k ziskovosti o plných šest měsíců dřív než se plánovalo. „Za návrat Baanu jako silné části Invensys group skutečně zodpovídají naši zákazníci a aliance“, komentuje Laurens van der Tang, President of Baan. Geograficky byl největší růst v regionu EMEA – nárust výnosů z licencí vzhledem k předcházejícím třem měsícům byl o 34 %. Počet nových zákazníků vzrostl o 36% ve srovnání s předchozím čtvrtletím. Od akvizice Invensysem získal Baan více než 200 nových zákazníků. Přibližně 12 uzavřených kontraktů představuje hodnotu 1 mil.USD.
K hlavním novým zákazníkům za tento kvartál patří Hi-Lex v Americe, Datelnet – EMEA, Morita Pumps v Asii a Pacifiku. Následují objednávky od stávajících zákazníků jako Flextronics, Aprilia a Partek. Baan získal kontrakty od významných světových zákazníků pro novou řadu produktů iBaan – Tata Iron & Steel Company Limited – Tata Growth Shop a Brasseler GmbH. Podrobnosti o kontraktech budou zveřejněny v průběhu nadcházejících týdnů.

Nahoru