Baan má nové majitele

Baan oznámil prodej společnosti, kterým se připojuje k investiční skupině sestávající z Cerberus Capital Management a General Atlantic Partners.

Barneveld, Nizozemí – 3. června 2003 – společnost Baan, jako přední dodavatel průmyslových podnikových aplikačních řešení a jako člen Invensys plc, oznámila dneškem, že Invensys plc souhlasil s prodejem společnosti investiční skupině, která se skládá z Cerberus Capital Management, L.P. a General Atlantic Partners, LLC, ze dvou předních světových soukromých investičních firem.

Během několika příštích měsíců tato skupina, která také vlastní SSA Global Technologies, zamýšlí sloučit Baan s SSA GT. SSA GT je přední dodavatel podnikových řešení pro výrobní procesy společností po celém světě. S obchodními výnosy téměř 600 milionů dolarů, z nichž 160 milionů USD reprezentuje licenční poplatky pro spojené produkty u 16500 zákazníků, bude mít nová společnost největší světovou instalovanou základnu ve výrobních procesech. Klíčem ke vzrůstu strategie bude iBaan produkt a kompletní sada nabídek produktů spojené organizace. Baan bude globálně působit jako Baan divize – spojená organizační jednotka pro vyhrazený prodej, marketing, rozvoj, konzultace a podporu.

Nahoru